home-and-life

Zdrowo jeść, tylko jak?

zdrowo jeść.jpg

Pewnie tak jak wielu z was nie ma zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków. Ten brak czasu powoduje, że z naszej zdrowej diety nici. Można jednak co nieco uratować z naszego planu diety.

W weekend mamy przeważnie nieco więcej czasu, dlatego warto przygotować po prostu więcej zdrowych posiłków, które będzie można spożyć w ciągu tygodnia. Podkreślę, że zdrowe nie musi oznaczać nudne. W Internecie znajdziecie całe mnóstwo ciekawych zdrowych przepisów. Wystarczy trochę poszukać i przygotować coś atrakcyjnego, choćby na śniadanie czy kolacje.

Polecam pić koktajle. Nie dość, że są zdrowe to i pożywne. Ja najczęściej kupuje serek wiejski i dodaje do niego jakiś świeży owoc. Najbardziej smakuje mi koktajl bananowy i pomarańczowy. Do tego dodaje jeszcze jakieś orzechy, czy musli. Zdrowe odżywianie nie oznacza, że musimy zrezygnować z przekąsek. Muszą one być niskokaloryczne. Dobrym pomysłem są owoce i warzywa.

Często gotuje też zupy krem. Najbardziej smakuje mi zupa krem z kukurydzy i z kalafiora. Do nich dodatkiem jest gotowana, pokrojona w kostkę pierś z kurczaka oraz natka pietruszki. Pychota!