home-and-life

Jak spędzić urlop za grosze?

jak spędzić urlop za grosze.jpg

Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Niestety wielu z nas nie stać na wczasy i właśnie dlatego nie wykorzystujemy całego przysługującego nam urlopu. Jeśli już wyjeżdżamy to na kilka dni, maksymalnie na tydzień. Istnieją jednak sposoby na tanie, prawie bez kosztowe wakacje. Aby solidnie odpocząć powinniśmy się wybrać na minimum dwutygodniowy urlop. Okazuje się, że jest kilka sposobów na tanie wakacje.

Po pierwsze trzeba obniżyć koszty transportu. Należy zatem zapolować na tanie bilety lotnicze. Nie jest to trudna rzecz, choć radze uważać na sztuczki tanich linii lotniczych. Niejednokrotnie kupiłam taki bilet a później musiałam niemal za wszystko dopłacać. Warto rozejrzeć się za ofertami carpooling. Już na wielu serwisach możemy znaleźć osoby, które jadą w tym samym kierunku co my i mają wolne miejsce w aucie. Wówczas dorzucamy się tylko do kosztów paliwa. Nadal można spotkać osoby, które podróżują autostopem i to w dalekie zakątki Europy. Podziwiam je, bo ja jeszcze nie odważyłam „łapać stopa”. Do taniego transportu można także zaliczyć busy.

Można także ograniczyć koszty zakwaterowania. Najtańszym sposobem jest couchsurfing – udostępnianie mieszkania za darmo. Oczywiście oferty są różnorodne – zdarzają się pałace i wille, ale i miejsca dużo mniej atrakcyjne. Popularnym sposobem na tani nocleg jest namiot. Można je zabrać dosłownie wszędzie.