home-and-life

Jak wybrać najtańszego sprzedawcę prądu?

najtańszy sprzedawca energii.jpg

Już wspominałam na tym blogu o możliwości dokonania zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Dziś podpowiem jak wybrać najtańszego sprzedawcę. Oczywiście w tym celu należy dokonać między innymi porównania cen energii, czy przeczytać wnikliwe umowy i załączniki. 

Sam proces przenosin rachunków nie jest skomplikowany. Jeśli już zdecydujemy się na konkretnego sprzedawcę to wystarczy tylko podpisać upoważnienie, a nowy sprzedawca załatwi za nas wszelkie formalności związane z procesem. Nie musimy zatem biegać z wypowiedzeniem do dotychczasowego sprzedawcy i zgłaszać zmianę u lokalnego dystrybutora. Wszystkie te czynności będzie wykonywać w naszym imieniu nowy sprzedawca. Zmiana sprzedawcy jest przeprowadzana przez około 30 dni.

Szczerze mówiąc wybór sprzedawcy jest coraz bardziej trudny, bowiem na rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele ofert energetycznych zarówno „zasiedziałych”, jak i alternatywnych sprzedawców prądu. Dla ułatwienia warto skorzystać z porównywarki cen energii. Dzięki niej można szybko uzyskać najlepsze aktualnie na rynku oferty, dopasowane do naszego profilu zużycia.

Pamiętajcie, aby nie porównywać tylko samej ceny kWh, ale i zwrócić uwagę na inne opłaty, czy okres trwania umowy. W wielu propozycjach pojawiają się także dodatkowe produkty czy usługi – warto się zastanowić, ile one kosztują i czy są nam niezbędne.